Кутия за дарения е била открадната от хранителен магазин във Враца. Напълнолетният извършител е открит благодарение на записите от охранителните камери.
Все още се изяснява каква е била сумата в кутията. Оказва се, че това е петата задигната кутия от магазин в града, в която се събират средства за лечение на малката Цветозара.
Случката става по време на смяната на Мариана. След като видяла, че кутията за дарения я няма, веднага се обадила на работодателя си и на полицията.
"Очевидно съм отишла някъде до камера за стока или нещо друго и човекът се е възползвал от отсъствието ми. Явно са наблюдавали известно време, че има такава кутия и са я дръпнали", разказва Марияна пред Bulgaria ON AIR.
Кутията за дарения вече два-три месеца е била поставена в магазина. Тя е непрозрачна и не може да се прецени каква сума е имало вътре.
"Но може би човекът е решил, че има твърде много парички в тази кутия, след като е за дарения. Но това само един безскрупулен човек може да го направи", казва магазинерът.
От МВР започват незабавна работа по случая и използват записите от охранителните камери в търговския обект.
Записът, на който се вижда как младеж излиза от магазина с кутията, е бил разпространен и в социалната мрежа. След няколко дни непълнолетният извършител е заловен.
Дарителската кампания за Цветозара от Враца тече вече от три години. За този период това е петата кутия, която бива открадната в различни обекти на града.
Малката Цветозара е само на 4 години и е диагностицирана с левостранна хемипареза, в следствие на множество кисти в главата.
"Проблемът е неврологичен и е много трудно възстановяването, макар и сега ходеща винаги има опасност от сколиоза, което е изкривяване на гръбнака. Трябва доста дълга рехабилитация в чужбина която е доста скъпа и непосилна за нашето семейство и затова сме принудени", сподели майката на момиченцето Галина Величкова.
Тя се притеснява, че търговските обекти ще започнат да отказват да приемат дарителски кутии поради зачестилите кражби.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Страхът от икономическите отражения от конфликта в Близкия изток помрачи Wall Street
Кадър на деня за 3 юни
Фед: Инфлацията продължава да се ускорява в голяма част от САЩ
Nissan преговаря с китайската Chery за споделяне на британски монтажен завод
Защо ЕС закъснява с реакцията си в Сърбия?
Енергийната връзка с Китай се превръща в примка за Русия
Хороскоп за всички зодии за 4 юни 2026: Едни трябва да използват момента, други - да бъдат търпеливи
Рецепта за хлебчета на тиган със зехтин и розмарин
Рецепта за сьомга в еър фрайър с топла картофена салата
Истината за кафето: Защо невинаги ни помага срещу умората
3 зодии навлизат в силен период до 12 юни заради Юпитер и Венера
Късна емисия
Тотално подмладена Италия удари Люксембург в дебюта на Балдини
Вижте кога теглят жребия за Първа лига
Скрит фаворит за титлата? Коболи с първи полуфинал в турнири от Шлема
ОФИЦИАЛНО: Бразилец за 1 500 000 евро в Левски! + ВИДЕО
Нов сензационен трансфер! ЦСКА взима звезда на ЦСКА 1948
Започна се! Левски уреди първи нов за 1,5 млн. евро, иска още една звезда от същия отбор
Поверия за ангелската дата 6/6
Таро карта за 4 юни, четвъртък
Орехов щрудел по австрийска рецепта
3 зодии с късмет с парите до края на юни 2026
Весела Бабинова се омъжи за Владимир Зомбори
Дневен хороскоп за 4 юни, четвъртък
Хванаха мъж с 1 кило кокаин до училище в София
Предупреждават за интензивни валежи и гръмотевични бури в 13 области утре
Тръмп идва в Турция за среща на върха в НАТО
Още един бивш национал се включва в Мача на надеждата
УЕФА с огромно признание към Лудогорец
Демерджиев: Невзоров не е единственият заподозрян по аферата „Баба Алино“
НАСА потвърди: Огнена топка от метеор е преминала над Нова Англия
Използват „Боинг 737“ за симулация на лунна гравитация
Живи организми са открити в 5300-годишната мумия на Йоци
Muon Space представи сателитна платформа от клас Starship за орбитални центрове за данни
НАСА търси обяснение на мистериозен сигнал от Слънцето, продължил 19 дни
На Церера са открити следи от древен солен резервоар: Възможен ли е животът там?